dane tagged posts

Bezproblemowe rozliczenie pitów

klawiatura
Nieprzerwanie jesteśmy bombardowani informacjami w kwestii corocznych rozliczeń dotyczących dochodów. Wiele z tych wytycznych jest nam niezwykle potrzebnych i to na nie musimy zwracać uwagę już na początku. Obecnie zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie rozliczenia pit do urzędu skarbowego może się odbywać również w sieci, co absolutnie upraszcza całą procedurę. Oddanie wszystkich potrzebnych dokumentów w umówionym czasie pozwoli na spokojne załatwienie takich spraw. W zależności od rodzaju otrzymywania dochodów powinniśmy postawić na inne deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, jeśli prowadzi się swą firmę lub określoną działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie i o dzieło.
Czytaj więcej

Metody rozliczania pitu za pośrednictwem internetu

formularze i długopis
Formularze z zakresu PIT za upływający rok można wyszukać bez żadnego problemu w internecie. Na niektórych stronach www nie brakuje również różnych podpowiedzi, jakie absolutnie ułatwią proces rozliczania PIT-ów różnego typu.
Czytaj więcej

Jak szybko zrealizować coroczny obowiązek względem skarbówki czyli jak wysłać pit za 2014.

finanse
Pierwsze kilka miesięcy w roku to okres, kiedy każdy z pracujących obywateli musi się rozliczyć z urzędem skarbowym. Ustalono, że czas ten mija z dniem trzydziestego kwietnia, jeśli będzie to sobota lub niedziela to jest przesuwany na następny dzień roboczy. Należy pamiętać o tym istotnym obowiązku, bo jego brak zakończyć się może poważnymi konsekwencjami.
Czytaj więcej