deklaracja tagged posts

Jak wysłać PIT online?

stoł-roboczy-z-raportem-i-laptop_1150-357

Chociaż wysyłanie PIT-ów przez internet jest obecne w Polsce już od kilku lat, wciąż wielu podatników ma problemy z prawidłowym rozliczeniem deklaracji oraz posłaniem jej drogą elektroniczną. Zanim przystąpi się do tego zadania, warto odświeżyć sobie informacje na ten temat i poszukać pomocnych wskazówek, by wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Warto to uczynić, ponieważ rozliczanie PIT-ów online wiąże się z wielką wygodą oraz znaczną oszczędnością czasu.

Czytaj więcej

Zaokrąglenia kwot w przepisach podatkowych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeżeli chodzi o PIT obliczanie podatku związane jest z pewnymi zasadami zaokrąglania kwot. Stosowany model zaokrąglenia został opisany w art. 63 Ordynacji podatkowej. Jak zatem powinno się zaokrąglać kwoty, aby złożyć poprawne zeznanie roczne do właściwego Urzędu Skarbowego? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczącej reguły zaokrąglania kwot opisanej w przepisach podatkowych.

Czytaj więcej

Rozliczanie PIT online jest łatwe

startup-593322_640

W dzisiejszych czasach każdy jest zabiegany i nie ma czasu na przyjemności. Jest to oczywiście fatalna informacja, albowiem stres może mieć naprawdę niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, a w konsekwencji i życie. Tym samym musimy już dzisiaj naprawdę porządnie zastawić się nad tym co możemy odłożyć na później, a co powinniśmy zrobić dzisiaj, tak aby w końcu wieczorem móc sobie siąść przed telewizorem.

Czytaj więcej

Jakim sposobem rozliczyć się z podatku prędko i skutecznie?

rozliczanie PITa
Wraz z nastaniem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w poprzednim roku była zaangażowana legalnie, musi wysłać tą deklaracje, w przeciwnym wypadku, w momencie dowolnej kontroli, spotka ją kara. Większość osób deklaruje pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, większość rubryk jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilka minut. Niektórzy, szczególnie osoby prowadzące prywatną działalność handlową, mają bardziej zaawansowane zadanie, lecz też do ogarnięcia. Mamy dwie drogi, żeby rozliczyć pit 2016 - internetowo lub normalnie. Która z nich jest lepsza?
Czytaj więcej