dochód tagged posts

Rozliczanie się z podatków za 2015 – o czym warto wiedzieć

dokumenty
Coroczne rozliczenie się z podatku to dla wielu osób wyjątkowo ciężki orzech do zgryzienia. Dotyczy to zwłaszcza osób, jakie czerpią dochody z różnorodnych źródeł, prowadzą własną działalność gospodarczą bądź, paradoksalnie, otrzymują najróżniejsze ulgi oraz stypendia. Do tego mogą jeszcze dojść tak zawiłe sprawy, jak chociażby rozliczenie darowizn albo wygranych z konkursów bądź podział majątku po rozwodzie małżonków.
Czytaj więcej

Rozliczenie PIT w w bieżącym roku

podatki
Podatników czekają zmiany, bowiem od 1 stycznia 2016 roku wejdą w życie przepisy podwyższające tak zwaną kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało konsekwencje dla budżetu państwa, jak i pracowników oraz pracodawców?Czy zmiany spowodują, że będzie żyło się lepiej, a może wręcz przeciwnie? Obecnie kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł i nie była podwyższana od kilku lat. Proponowana ustawa ma to zmienić i urealnić w stosunku do obecnie panującej sytuacji gospodarczej i społecznej.
Czytaj więcej

Wybór właściwego blankietu

rozliczanie PIT
Dobór dobrego blankietu do rozliczenia swoich dochodów nie zawsze jest łatwą sprawą. Czasami wystarcza nam jeden blankiet, a bywają przypadki, że z wyjątkiem trzech zasadniczych formularzy powinniśmy złożyć również kilka załączników. Druk PIT 28 wypełniają obywatele rozliczający swoją aktywność gospodarczą.
Czytaj więcej

Wiadomości dla osób, które mają obowiązek rozliczać się z podatku przy użyciu innych deklaracji

rozliczenie
Najczęściej każdy obywatel osobiście posiada wiedzę odnośnie tego, jak powinien się rozliczać. Jednak, podczas gdy ktoś będzie mieć najmniejsze wątpliwości z tym związane to powinien się we wszystkim upewnić. Przede wszystkim chodzi w tym przypadku o osoby prowadzące firmę, bo to właśnie takie osoby muszą zrobić użytek z specjalnych kwestionariuszy.
Czytaj więcej