dokumenty tagged posts

Zmagania z uzupełnianiem dokumentów – jak czynić to w poprawny sposób

pit 2015
Aby załatwić tę sprawę, winna Pani pójść do pokoju o numerze 45, potem, udać się do pomieszczenia znajdującym się na dole, a kolejno stanąć w kolecje do okienka o numrze 89 – znany nam schemat, czy bardziej brzmi jak bajka? Oczywiście większa część nas odpowie, że dany schemat jest jej niezwykle znajomy. Jest to przecież nieporadna próba uporania się ze swoimi sprawami w urzędzie.
Czytaj więcej

Zawiłe drogi polskich urzędów – co ułatwia deklaracji pit

urząd skarbowy
Obecnie niemalże każdego dnia mamy styczność z wszechobecną biurokracją. Jeżeli chcemy uregulować jakiekolwiek sprawy mające związek np. z własną firmą, na każdym kroku jesteśmy zobowiązani do uzupełniania dziesiątek wniosków i biegania od urzędu do urzędu. System biurokratyczny w Polsce jest tak zbudowany, że wydawać by się mogło , iż najważniejszym celem jego działalności jest psychiczne wykończenie człowieka. Obywatele zazwyczaj gorączkowo reagują na samą wzmiankę o konieczności udania się do urzędu w celu złożenia jakiegokolwiek wniosku.
Czytaj więcej

Wypełnianie PIT-ów nie musi być czasochłonne! Internet oraz pomocne pragramy, dzięki którym łatwo poradzimy sobie z PIT-ami

deklaracja podatkowa
Gdy nadchodzi czas uzupełniania PIT-ów, rozmyślamy nad tym w jaki sposób najszybciej dopełnić wszystkich formalności. Jest kilka sposobów na to, żeby nie musieć stać w kolejkach w urzędzie oraz zdążyć przed terminem dostarczenia dokumentów. Niektórzy z nas mają kłopoty z wypełnianiem deklaracji PIT. Z pozoru nieskomplikowane zadanie może skończyć się wieloma pomyłkami.
Czytaj więcej

Nadszedł czas na złożenie deklaracji podatkowej? Sprawdź, o czym nie zapomnieć

podatek
Rozliczanie podatku to zadanie każdej osoby, jaka płaci podatki. Należy robić to w każdym roku kalendarzowym, termin natomiast, w jakim mamy to zrobić, mija 30 kwietnia i jest to rozliczenie za rok poprzedni. Nieraz przypominamy sobie o tym dużo za późno i z pośpiechu można zapomnieć o ważnych kwestiach, toteż dobrze mieć świadomość, o czym pamiętać, kiedy właśnie chcemy złożyć PIT 2016.
Czytaj więcej