finanse tagged posts

Sami możemy obliczyć podatek dochodowy

notebook-1289220_640

Zazwyczaj jest tak, że pracujemy, wiemy ile dostajemy pieniędzy co miesiąc na konto, czasami nawet też pamiętamy ile zarabiamy brutto, jednak nie zawsze zastanawiamy się, ile z tej kwoty jest odciągane na rzecz podatku dochodowego. O tego typu sprawach zaczynamy zazwyczaj myśleć w chwili, gdy zbliża się konieczność wypisania PIT-a i chcemy mieć pewność, że wszystkie rubryki są przez nas odpowiednio uzupełnione i że nie doszło do żadnej pomyłki podczas tego typu wyliczeń. Wówczas szukamy sposobu na samodzielne sprawdzenie wysokości tego podatku.

Czytaj więcej

Prawo podatkowe w naszym kraju: zarabiałeś? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

podatki
Na terenie każdego kraju obowiązuje określone prawo, w tym także prawo podatkowe. Tak samo jest w przypadku naszego państwa. Do obowiązków o charakterze podatkowym obywateli , którzy pracują i osiągają dochód wlicza się konieczność złożenia rocznego zeznania podatkowego w Urzędzie Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku to zawsze wielkie konsekwencje. Lepiej więc pamiętać o tym, aby w określonym czasie złożyć zeznanie w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym.
Czytaj więcej

Zarabiasz? Nie zapomnij o rozliczeniu się z fiskusem – poznaj, jakie masz obowiązki skarbowe

pit
W każdym kraju – także u nas – obowiązuje ściśle ustalone prawo podatkowe. Nakłada ono na osoby pracujące legalnie i tym samym mające dochód obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Niedopełnienie tego obowiązku zawsze oznacza bardzo duże kłopoty. Mnóstwo osób zastanawia się jak wypełnić PIT. Tymczasem wystarczy sięgnąć po program z globalnej sieci komputerowej.
Czytaj więcej

Wybór właściwej drogi składania deklaracji pit

PIT
Przyjmowanie deklaracji podatkowych sieciowych staje się dziś właściwie standardem. Składanie pitów tą drogą ma rosnącą grupę zwolenników i to nie dziwi, gdyż jest to niesamowicie wygodne i nie zabiera dużo czasu. Odpowiednie wzory deklaracji pit 37 można pobrać w sieci i przesłać do właściwego urzędu skarbowego. Nasza deklaracja podatkowa, to znaczy profesjonalna forma obowiązkowego przekazywania rozmaitych informacji dla celów podatkowych, musi być całkowicie zgodna z prawem.
Czytaj więcej