formularz tagged posts

PIT-37 – omówienie

calculator-1-1306107

Zastanawiasz się czy PIT-37 to właściwy formularz do złożenia Twojej deklaracji podatkowej? Sprawdź kto powinien skorzystać z tego druku i co może przy tym zyskać.

Czytaj więcej

PIT O to dodatek informujący o ulgach

desk-593317_640

Deklarację podatkowo musi wypełnić każdy człowiek, który posiada umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło. W większości przypadków występuje rozliczenie roczne, gdzie rozliczamy się w roku następny, czyli kolejnym roku po roku podatkowym. Jest to najpopularniejsza forma rozliczenia z jakiej korzysta zdecydowana większość osób.

Czytaj więcej

Jakie rodzaje dokumentów pit trzeba znać?

keyboard-568978_640

Temat podatków i rozliczeń podatkowych nie należy do tych bardzo lubianych. Wiele osób wykonuje swoje obowiązki w podstawowej formie i nie bardzo zagłębia się w różnego rodzaju przepisy podatkowe. A szkoda, bo warto wiedzieć trochę więcej na ten temat, by bardziej orientować się, jak to wszystko funkcjonuje. Warto na przykład znać rodzaje podstawowych dokumentów pit, jakich używa się do rozliczeń.

Czytaj więcej

W tym roku rozlicz PIT jeszcze lepiej

Wykres, reklama AdWords
Dla ogromnej liczby osób, rozliczanie dokumentu PIT jest niezmiernie stresujące. Obawiają się oni, że popełnią błędy lub tego, że najnormalniej w świecie nie będą wiedzieli jak to zrobić.
Czytaj więcej