Jak szybko zrealizować coroczny obowiązek względem skarbówki czyli jak wysłać pit za 2014.

finanse
Pierwsze kilka miesięcy w roku to okres, gdy każdy pracujący obywatel musi się rozliczyć z urzędem skarbowym. Ustalono, że czas ten będzie mijał z dniem trzydziestego kwietnia, jeśli będzie to dzień wolny to jest przesuwany na kolejny dzień pracujący. Należy pamiętać o tym istotnym obowiązku, bo zaniedbanie może zakończyć się poważnymi konsekwencjami.

polski banknot
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Kary za niezłożenie pitu w terminie są dość dotkliwe, a przede wszystkim trzeba będzie tłumaczyć się z tego przed urzędem skarbowym, co do spraw miłych i przyjemnych nie będzie należało. Z tego też powodu w ostatnich dniach kwietnia w internecie i telewizji pojawia się ogromna ilość informacji które przypominają o tej powinności, i jeżeli ktoś będzie miał jakiś poślizg to tylko i wyłącznie na wyraźne życzenie.

Pit za 2014 rok można złożyć obecnie na kilka różnych sposobów. Najlepszą metodą jest wysłanie zeznania pocztą, wówczas można to zrobić w ostatni możliwy dzień, a za moment złożenia deklaracji będzie uważana data stempla na kopercie. Można też złożyć go samemu, jeżeli ktoś mieszka niedaleko, to może to być także dobre rozwiązanie. Trzecią opcją będzie wypełnienie deklaracji za pomocą internetu, obecnie bardzo dużo osób korzysta z tej możliwości. Najnowsze wiadomości: https://pitax.pl/pity/.

Rozlicz swój pit wcześniej – dostaniesz zwrot dużo szybciej niż inni – to w końcu nic nadzwyczajnego!

Samo wypełnienie zeznania w przypadku osób, jakie jedynie pracują i nie będą miały jakiś niestandardowych dochodów albo odliczeń jest bardzo proste. Od pracodawcy otrzymuje deklarację, w której wykazane są zarobione kwoty, i w praktyce wystarczy je tylko wpisać do swojego zeznania, podać dokładnie informacje kontaktowe i złożyć zeznanie. Dla poszukujących informacji: www.pitax.pl/program-pit/.

Kredyt
Źródło: http://pixabay.com

Obecnie odliczeń jest bardzo mało, więc ich policzenie również nie należy do rzeczy trudnych. Najczęściej wykorzystywana jest ulga na dzieci, jest to obecnie nieco więcej niż tysiąc złotych na każde z dzieci. Jeżeli ktoś nie chce samodzielnie walczyć z cyferkami, to skorzystać może z jednego z kilku programów do liczenia zeznań, który sam będzie liczył wszystkie kwoty na zeznaniu.