komputer tagged posts

Rozliczenie roczne PIT-37

keyboard-568978_640

Kto powinien rozliczać się na druku PIT-37? Jak ustrzec się przed wyborem niewłaściwego formularza. Oto kilka wskazówek.

Na formularzu PIT-37 zeznanie składają osoby, które deklarują zarobki rozliczane za pośrednictwem podatników. Druk PIT-37 dotyczy zatem podatników, którzy w 2016 roku uzyskali wynagrodzenie za tytułu umowy o pracę czy umowy cywilnoprawnej. PIT-37 to typowa deklaracja składana przez osoby, za które zaliczki na podatek oblicza oraz odprowadza płatnik (pracodawca, zleceniobiorca i inni). W takiej sytuacji podatnik najczęściej wypełnia deklarację PIT-37 na podstawie dostarczonego przez płatnika druku PIT-11, który musi być przesłany mu do końca lutego. Wypełniając PIT-37 podatnik wykazuje kwoty z PIT-11, ale także przysługujące mu ulgi i odliczenia...

Czytaj więcej

PIT O to dodatek informujący o ulgach

desk-593317_640

Deklarację podatkowo musi wypełnić każdy człowiek, który posiada umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło. W większości przypadków występuje rozliczenie roczne, gdzie rozliczamy się w roku następny, czyli kolejnym roku po roku podatkowym. Jest to najpopularniejsza forma rozliczenia z jakiej korzysta zdecydowana większość osób.

Czytaj więcej

Czy warto skorzystać z rozliczenia pitu online?

kave-638250_640

Świat staje zmienia, nikogo więc nie dziwią nowe wynalazki, które ułatwiają życie. Są bardzo pomocne, więc jeśli tylko możemy ochoczo z nich korzystamy. Czasami za nimi nie nadążamy, bo pojawiają się jakby z dnia na dzień i wymaga trochę czasu, aby się z nimi oswoić. W tym sensie nie każdy korzysta z rozliczenia pit przez internet, a to coś tak łatwego i przystępnego, że naprawdę warto.

Czytaj więcej

Rozliczanie PIT online jest łatwe

startup-593322_640

W dzisiejszych czasach każdy jest zabiegany i nie ma czasu na przyjemności. Jest to oczywiście fatalna informacja, albowiem stres może mieć naprawdę niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, a w konsekwencji i życie. Tym samym musimy już dzisiaj naprawdę porządnie zastawić się nad tym co możemy odłożyć na później, a co powinniśmy zrobić dzisiaj, tak aby w końcu wieczorem móc sobie siąść przed telewizorem.

Czytaj więcej