korekta tagged posts

Przez internet też możemy rozliczyć PIT

close-up-z-filiżanką-kawy-z-laptopem-i-okulary_1098-3442

Możemy się rozliczyć z urzędem skarbowym, bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko możemy zrobić w dogodnym dla nas czasie, wśród domowych sprzętów, a jednocześnie możemy zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, bo nie musimy zlecać tego nikomu obcemu. To właśnie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości samodzielnego rozliczenia z urzędem, bo przekonują się, że jest to naprawdę łatwe, jeśli tylko korzystamy z odpowiednich pomocy.

Czytaj więcej

Rozliczenie roczne PIT-37

keyboard-568978_640

Kto powinien rozliczać się na druku PIT-37? Jak ustrzec się przed wyborem niewłaściwego formularza. Oto kilka wskazówek.

Na formularzu PIT-37 zeznanie składają osoby, które deklarują zarobki rozliczane za pośrednictwem podatników. Druk PIT-37 dotyczy zatem podatników, którzy w 2016 roku uzyskali wynagrodzenie za tytułu umowy o pracę czy umowy cywilnoprawnej. PIT-37 to typowa deklaracja składana przez osoby, za które zaliczki na podatek oblicza oraz odprowadza płatnik (pracodawca, zleceniobiorca i inni). W takiej sytuacji podatnik najczęściej wypełnia deklarację PIT-37 na podstawie dostarczonego przez płatnika druku PIT-11, który musi być przesłany mu do końca lutego. Wypełniając PIT-37 podatnik wykazuje kwoty z PIT-11, ale także przysługujące mu ulgi i odliczenia...

Czytaj więcej

Obowiązek każdego obywatela – złożyć druk PIT za rok, który minął

pit
Wypełnianie deklaracji od zawsze kojarzyło się z ręcznym, a potem elektronicznym uzupełnianiem klasycznych druków. I choć wiadomo było, że im szybciej dokument PIT się wypisze, tym wcześniej otrzyma się nasz zwrot podatku, sporo ludzi czekało do ostatniej chwili z zaniesieniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Był to duży błąd, ponieważ często w ostatnich dniach kwietnia w skarbówkach czy w urzędach pocztowych wyczekuje się w długiej kolejce do okienka. Lecz już od kilku lat możemy złożyć deklarację PIT online.
Czytaj więcej

Rozliczenie ze Skarbówką w 2016

kalkulator i dokument
Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieważne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy ma zobowiązania wobec kraju wiążące się z wypełnianiem wielu dokumentów. Do takowych należy również rozliczanie się ze Skarbówką.
Czytaj więcej