obowiązek tagged posts

Przez internet też możemy rozliczyć PIT

close-up-z-filiżanką-kawy-z-laptopem-i-okulary_1098-3442

Możemy się rozliczyć z urzędem skarbowym, bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko możemy zrobić w dogodnym dla nas czasie, wśród domowych sprzętów, a jednocześnie możemy zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, bo nie musimy zlecać tego nikomu obcemu. To właśnie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości samodzielnego rozliczenia z urzędem, bo przekonują się, że jest to naprawdę łatwe, jeśli tylko korzystamy z odpowiednich pomocy.

Czytaj więcej

Sami możemy obliczyć podatek dochodowy

notebook-1289220_640

Zazwyczaj jest tak, że pracujemy, wiemy ile dostajemy pieniędzy co miesiąc na konto, czasami nawet też pamiętamy ile zarabiamy brutto, jednak nie zawsze zastanawiamy się, ile z tej kwoty jest odciągane na rzecz podatku dochodowego. O tego typu sprawach zaczynamy zazwyczaj myśleć w chwili, gdy zbliża się konieczność wypisania PIT-a i chcemy mieć pewność, że wszystkie rubryki są przez nas odpowiednio uzupełnione i że nie doszło do żadnej pomyłki podczas tego typu wyliczeń. Wówczas szukamy sposobu na samodzielne sprawdzenie wysokości tego podatku.

Czytaj więcej

W jaki sposób rozliczyć pit 11? Co okazuje się być tutaj bardzo przydatne? O jakich rzeczach koniecznie wiedzieć?

Agent
Pit 11 jest informacją o zarobkach oraz wszystkich zaliczkach względem podatku dochodowego, musi być ona sporządzona przez płatnika oraz dostarczona podatnikom, jak również urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla takich podatników w terminie do końca lutego kolejnego roku podatkowego.


Firmy zatrudniające ludzi, jakie są odpowiedzialne za pit za 2016 powinny skorzystać z formularza pit 11 z numerem 23, który wystawia się w stosunku do przychodów oraz dochodów otrzymanych od dnia 1 stycznia 2016.
Czytaj więcej

PIT online – czyli jak stopniowo rozprawić się z obowiązkiem, który jest zmorą wielu rodaków?

forumalarze podatkowe
Współcześnie niebywale wiele osób pozytywnie ocenia możliwości płynące z korzystania z sieci. Wynika to po pierwsze z tego, że dzięki dostępowi do wiedzy mamy sposobność do niebywale szybkiego rozwiązywania problemów oraz uporania się z nimi zdecydowanie szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości. To powoduje, że mając zamiar przykładowo rozwiązać trudności z rozliczeniem podatkowym i poradzić sobie na własną rękę, trzeba korzystać z takich rozwiązań jak PIT Online.
Czytaj więcej