online tagged posts

Sposoby składania PIT

stoł-roboczy-trzyma-rękę-prawnym_1262-2760

Rozliczenia z fiskusem można dokonać na kilka sposobów. Jakie możliwości ma podatnik rozliczający się z urzędem skarbowym za 2016 rok?

Czytaj więcej

Rozliczenie roczne PIT-37

keyboard-568978_640

Kto powinien rozliczać się na druku PIT-37? Jak ustrzec się przed wyborem niewłaściwego formularza. Oto kilka wskazówek.

Na formularzu PIT-37 zeznanie składają osoby, które deklarują zarobki rozliczane za pośrednictwem podatników. Druk PIT-37 dotyczy zatem podatników, którzy w 2016 roku uzyskali wynagrodzenie za tytułu umowy o pracę czy umowy cywilnoprawnej. PIT-37 to typowa deklaracja składana przez osoby, za które zaliczki na podatek oblicza oraz odprowadza płatnik (pracodawca, zleceniobiorca i inni). W takiej sytuacji podatnik najczęściej wypełnia deklarację PIT-37 na podstawie dostarczonego przez płatnika druku PIT-11, który musi być przesłany mu do końca lutego. Wypełniając PIT-37 podatnik wykazuje kwoty z PIT-11, ale także przysługujące mu ulgi i odliczenia...

Czytaj więcej

Czy warto skorzystać z rozliczenia pitu online?

kave-638250_640

Świat staje zmienia, nikogo więc nie dziwią nowe wynalazki, które ułatwiają życie. Są bardzo pomocne, więc jeśli tylko możemy ochoczo z nich korzystamy. Czasami za nimi nie nadążamy, bo pojawiają się jakby z dnia na dzień i wymaga trochę czasu, aby się z nimi oswoić. W tym sensie nie każdy korzysta z rozliczenia pit przez internet, a to coś tak łatwego i przystępnego, że naprawdę warto.

Czytaj więcej

W tym roku rozlicz PIT jeszcze lepiej

Wykres, reklama AdWords
Dla ogromnej liczby osób, rozliczanie dokumentu PIT jest niezmiernie stresujące. Obawiają się oni, że popełnią błędy lub tego, że najnormalniej w świecie nie będą wiedzieli jak to zrobić.
Czytaj więcej