pieniądze tagged posts

Jak najlepiej wypełniać PIT 2017?

close-up-z-kalkulatora-obok-piora_1160-340

Rozliczenie PIT potrafi nastręczyć problemów nie jednej osobie. To może wydawać się dziwaczne, szczególnie, że co roku je wypełniamy, mimo to, popełniane są błędy, które mogą być problematyczne. Dzieje się tak, gdy dostajemy upomnienie od Urzędu Skarbowego, że w pewnym miejscach źle wypełniliśmy PIT. Nie ma osoby, która by to lubiła. Na szczęście dzisiaj jest już o wiele łatwiej, a to dzięki programom do wypełniania PIT-u.

Czytaj więcej

Zaokrąglenia kwot w przepisach podatkowych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeżeli chodzi o PIT obliczanie podatku związane jest z pewnymi zasadami zaokrąglania kwot. Stosowany model zaokrąglenia został opisany w art. 63 Ordynacji podatkowej. Jak zatem powinno się zaokrąglać kwoty, aby złożyć poprawne zeznanie roczne do właściwego Urzędu Skarbowego? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczącej reguły zaokrąglania kwot opisanej w przepisach podatkowych.

Czytaj więcej

Rozliczenie podatku może być proste

startup-593338_640

Coroczne rozliczenie deklaracji podatkowej to konieczność, której nie da się uniknąć bez żadnych konsekwencji. Niektórym spędza to sen z powiek, inni już znaleźli sposób na szybkie poradzenie sobie z tym obowiązkiem. W jaki sposób tego dokonali?

Czytaj więcej

Polska i obowiązujące na jej obszarze prawo o charakterze skarbowym: każdy, kto zarabiał musi rozliczyć się z fiskusem

rozliczenia przez internet
Każde państwo, w tym również nasz kraj, ma obowiązuje na swoim terenie prawo. Nie chodzi tylko i wyłącznie o prawo karne, rodzinne czy cywilne, ale także prawo skarbowe. Reguluje ono bardzo dużo naprawdę znaczących kwestii i nakłada na obywateli bardzo dużo określonych obowiązków. Wśród nich znajduje się konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym ciąży na tych wszystkich, którzy pracowali legalnie, a w związku z tym osiągali dochód.
Czytaj więcej