pity tagged posts

Bez trudu sam rozlicz PIT

przycięte-widok-assistant-pracy-z-dokumentem_1262-2107

Wszyscy dorośli obywatele wiedzą, że muszą raz do roku rozliczyć się z tego, co udało im się zarobić w minionym roku. Niektórzy przekazują swoje rozliczenie do osób, które mają w tym kierunku odpowiednie wykształcenie, jednak pojawia się coraz więcej osób, które samodzielnie decydują się wypełniać swoje dokumenty, bo dzięki specjalnym programom, posiadającym wiele przydatnych wskazówek, nie jest to takie trudne jakby mogło się wydawać, a mają pewność, że ich rozliczenie błyskawicznie zostanie przekazane do odpowiedniego urzędu skarbowego, dzięki czemu szybciej mogą uzyskać zwrot nadpłaconego podatku, jeśli takie coś miało miejsce.

Czytaj więcej

Jak najprościej rozliczyć małżeński PIT?

podatki
Każda z person, która zatrudniała się w dowolnym wymiarze godzin w ubiegłym roku, jest zobowiązana do końca kwietnia rozliczyć Pity 2015. Jeśli ktokolwiek to zaniedba, spotkają go znaczne kary, z tego powodu warto o tym szczególnie pamiętać. Mamy co najmniej trzy odmienne sposoby aby tego dokonać: opłacić księgową, użyć konkretnego programu komputerowego, lub rozliczyć się online. Która z tych metod jest najwłaściwsza dla ciebie?
Czytaj więcej

Rozliczenie ze Skarbówką w 2016

kalkulator i dokument
Polska jest krajem, który biurokracją stoi. Nieważne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy ma zobowiązania wobec kraju wiążące się z wypełnianiem wielu dokumentów. Do takowych należy również rozliczanie się ze Skarbówką.
Czytaj więcej

PIT2016 – dlaczego wykorzystywanie aplikacji komputerowych jest w stanie pomóc nam szybciej uporać się z tym trudnym zadaniem?

Podatki
Prowadzenie corocznego rozliczenia podatkowego zwykle dla większości z nas jest wyjątkowo nieprzyjemnym obowiązkiem. Z tego powodu często prosimy w tej sytuacji o wsparcie osobę, która ma w tej dziedzinie spore doświadczenie. Z drugiej strony w tej kwestii zaleca się zwrócić uwagę na fakt, że wzrastająca liczba osób, dla których rozliczanie znanych „pitów” jest bardzo skomplikowane, korzysta z rozmaitych aplikacji komputerowych.
Czytaj więcej