podatek tagged posts

Sposoby składania PIT

stoł-roboczy-trzyma-rękę-prawnym_1262-2760

Rozliczenia z fiskusem można dokonać na kilka sposobów. Jakie możliwości ma podatnik rozliczający się z urzędem skarbowym za 2016 rok?

Czytaj więcej

PIT-37 – omówienie

calculator-1-1306107

Zastanawiasz się czy PIT-37 to właściwy formularz do złożenia Twojej deklaracji podatkowej? Sprawdź kto powinien skorzystać z tego druku i co może przy tym zyskać.

Czytaj więcej

Sami możemy obliczyć podatek dochodowy

notebook-1289220_640

Zazwyczaj jest tak, że pracujemy, wiemy ile dostajemy pieniędzy co miesiąc na konto, czasami nawet też pamiętamy ile zarabiamy brutto, jednak nie zawsze zastanawiamy się, ile z tej kwoty jest odciągane na rzecz podatku dochodowego. O tego typu sprawach zaczynamy zazwyczaj myśleć w chwili, gdy zbliża się konieczność wypisania PIT-a i chcemy mieć pewność, że wszystkie rubryki są przez nas odpowiednio uzupełnione i że nie doszło do żadnej pomyłki podczas tego typu wyliczeń. Wówczas szukamy sposobu na samodzielne sprawdzenie wysokości tego podatku.

Czytaj więcej

Jakie rodzaje dokumentów pit trzeba znać?

keyboard-568978_640

Temat podatków i rozliczeń podatkowych nie należy do tych bardzo lubianych. Wiele osób wykonuje swoje obowiązki w podstawowej formie i nie bardzo zagłębia się w różnego rodzaju przepisy podatkowe. A szkoda, bo warto wiedzieć trochę więcej na ten temat, by bardziej orientować się, jak to wszystko funkcjonuje. Warto na przykład znać rodzaje podstawowych dokumentów pit, jakich używa się do rozliczeń.

Czytaj więcej