Podatnik tagged posts

Jak wysłać PIT online?

stoł-roboczy-z-raportem-i-laptop_1150-357

Chociaż wysyłanie PIT-ów przez internet jest obecne w Polsce już od kilku lat, wciąż wielu podatników ma problemy z prawidłowym rozliczeniem deklaracji oraz posłaniem jej drogą elektroniczną. Zanim przystąpi się do tego zadania, warto odświeżyć sobie informacje na ten temat i poszukać pomocnych wskazówek, by wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Warto to uczynić, ponieważ rozliczanie PIT-ów online wiąże się z wielką wygodą oraz znaczną oszczędnością czasu.

Czytaj więcej

Czy warto korzystać z pitu online?

keyboard-338510_640

Jak najchętniej rozliczamy pit? To tak naprawdę zależy od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i jaką mamy wiedzę na ten temat. Przez lata bowiem było tak, że właściwie istniał tylko jeden sposób, czyli tradycyjne wypełnianie deklaracji podatkowej. Tak to robił każdy, bez wyjątku. Wiele osób myśli, że nic się w tej kwestii nie zmieniło i dalej tak to wygląda, tymczasem kwestia ta uległa daleko idącej zmianie i dzisiaj mamy lepsze sposoby, by szybko i bezbłędnie wypełnić pit.

Czytaj więcej

Rozliczenie PIT przez internet – czemu opłaca się to zrobić

dokumenty podatkowe
Wiosna wielu osobom kojarzy się nie tylko z rozkwitem przyrody. Dla wielu podatników to również czas na rozliczenie minionego roku podatkowego. Rachunkowość może zwyczajowo spędzać sen z powiek nawet, kiedy jest to coś, czym się zajmują podatnicy tylko raz w roku.
Czytaj więcej

Deklaracja podatkowa dla działalności gospodarczej. Na co trzeba zwrócić uwagę? Kilka niezbędnych informacji

rozliczenie pit
PITy wiążą się z nieustannym problemem podatników. Pomimo, że rozlicza się je bardzo często, niekiedy płatnicy posiadają problem z elekcjąodpowiedniego formularza. W jaki sposóbsobie z tym poradzić?
Czytaj więcej