pomoc tagged posts

Zmagania z uzupełnianiem dokumentów – jak czynić to w poprawny sposób

pit 2015
Aby załatwić tę sprawę, winna Pani pójść do pokoju o numerze 45, potem, udać się do pomieszczenia znajdującym się na dole, a kolejno stanąć w kolecje do okienka o numrze 89 – znany nam schemat, czy bardziej brzmi jak bajka? Oczywiście większa część nas odpowie, że dany schemat jest jej niezwykle znajomy. Jest to przecież nieporadna próba uporania się ze swoimi sprawami w urzędzie.
Czytaj więcej

Czy powinniśmy oddawać procent podatku fundacjom przynależnym do pożytku publicznego?

podatek - napis tax
Podatki odgrywają niezwykle ważną rolę w naszej przestrzeni, stanowiąc podstawę w kontekście prawidłowego rozliczenia. Nie należy się dziwić, że niektórzy ludzie korzystają ze wsparcia specjalistów, którzy mogą podpowiedzieć im, na co najlepiej przekazać 1% podatku i czy na pewno nic na tym nie tracimy.
Czytaj więcej

Do jakich organizacji pozarządowych trafi w następnym roku 1% podatku, który osoby fizyczne mogą przekazać wypełniając zeznanie podatkowe

podatki
Organizacje pozarządowe lub pozostałe instytucje charytatywne nie mogą w pełni realizować wyrażonej w statucie misji, jeżeli nie dostaną wsparcia od ludzi prywatnych, jak również od dyrektorów przedsiębiorstw czy fabryk. O ile indywidualni dobrodzieje najczęściej pozostają anonimowi, to altruiści ze świata biznesu czynią z filantropii efektywne narzędzie promocji. Firma, która włącza się w społeczne dzieła, jest postrzegana jako uczciwy partner.
Czytaj więcej