program tagged posts

Czy interesuje nas darmowy program PIT 2018?

elegancka-bizneswoman-pracy-z-jej-laptopa_1163-601

Nawet jeżeli od lat wypełniamy rozliczenia roczne, to i tak z pewnością czujemy się pewniej, jeśli tylko mamy jakieś wsparcie, dzięki któremu od razu pojawiają nam się ewentualne błędy do poprawy. Dlatego właśnie ludzie co roku aktualizują swoje sprawdzone programy, tak aby mieć pewność, że posiadają one w sobie zarejestrowane najnowsze zmiany, ale także, żeby wiedzieć że żadne ustawy nie zostaną pominięte. Można jednak czasami sprawdzić, czy nie pojawił się jakiś nowy program z którego powinniśmy skorzystać, bo może się okazać, że jest on łatwiejszy w obsłudze.

Czytaj więcej

Czy interesuje nas rozliczanie PIT przez internet?

nas-dorosłych-finanse-biuro-biznes_1301-1962

Jeżeli mamy pewność, że posiadamy podstawową wiedzę, aby samodzielnie wypełniać dokumenty odnośnie rozliczenia rocznego, to powinniśmy to robić, zwłaszcza że obecnie możemy korzystać z różnego rodzaju ułatwień. Są specjalne programy przygotowywane przez profesjonalistów, ale także możemy korzystać z możliwości ich wypełniania poprzez internet, gdzie będziemy przeprowadzeni przez to wszystko, krok po kroku. Dodatkowo warto się dowiedzieć, co możemy zrobić, aby także szybciej dostarczyć te dokumenty do urzędu skarbowego, tak aby mieć pewność, że wszystko dotrze w odpowiednie miejsce na czas.

Czytaj więcej

Złożenie PIT-a przez internet jest łatwe!

ręka-kobiety-biznesu-z-wykresow-finansowych-i-laptopa-na-ta_1232-3514

Szukasz sposobu, aby kwestie związane z rozliczaniem podatków załatwić szybko i bez komplikacji? Rozliczanie PIT-ów za pośrednictwem internetu zapewnia właśnie takie warunki, więc nie wahaj się dłużej, tylko sprawdź, jak złożyć swój formularz PIT online.

Czytaj więcej

Zaokrąglenia kwot w przepisach podatkowych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeżeli chodzi o PIT obliczanie podatku związane jest z pewnymi zasadami zaokrąglania kwot. Stosowany model zaokrąglenia został opisany w art. 63 Ordynacji podatkowej. Jak zatem powinno się zaokrąglać kwoty, aby złożyć poprawne zeznanie roczne do właściwego Urzędu Skarbowego? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczącej reguły zaokrąglania kwot opisanej w przepisach podatkowych.

Czytaj więcej