programy tagged posts

Samodzielnie możemy rozliczyć PIT

biznesmen-pracy-na-biurku-z-filiżanką-kawy-w-biurze_1150-710

Jeżeli wydaje nam się wysoka cena, jaką ktoś nam zaprezentował za wypełnienie za nas naszego rozliczenia rocznego, to zawsze możemy się zastanowić nad tym, czy nie chcemy zrobić tego samodzielnie. Może się okazać, że w sieci znajdziemy wiele różnych stron poświęconych sprawom podatkowym, a do tego jeszcze będziemy mogli skorzystać z darmowych programów, które będą bardzo pomocne przy wypełnianiu tego wszystkiego. To właśnie sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tego typu rozwiązaniami, bo dzięki nim mogą naprawdę dużo zyskać.

Czytaj więcej

Jak wysłać PIT online?

stoł-roboczy-z-raportem-i-laptop_1150-357

Chociaż wysyłanie PIT-ów przez internet jest obecne w Polsce już od kilku lat, wciąż wielu podatników ma problemy z prawidłowym rozliczeniem deklaracji oraz posłaniem jej drogą elektroniczną. Zanim przystąpi się do tego zadania, warto odświeżyć sobie informacje na ten temat i poszukać pomocnych wskazówek, by wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Warto to uczynić, ponieważ rozliczanie PIT-ów online wiąże się z wielką wygodą oraz znaczną oszczędnością czasu.

Czytaj więcej

Jak rozliczyć PIT szybko, sprawnie i bezpiecznie?

przycisk-księgowy-wyliczenia-białego-kalkulatora_1262-2340

Już wkrótce rozpocznie się najgorętszy okres dla polskich podatników: będą oni uzupełniać i wysyłać swoje deklaracje PIT. Ten ważny obowiązek nie musi sprawiać najmniejszych problemów.

Czytaj więcej

Jak najlepiej wypełniać PIT 2017?

close-up-z-kalkulatora-obok-piora_1160-340

Rozliczenie PIT potrafi nastręczyć problemów nie jednej osobie. To może wydawać się dziwaczne, szczególnie, że co roku je wypełniamy, mimo to, popełniane są błędy, które mogą być problematyczne. Dzieje się tak, gdy dostajemy upomnienie od Urzędu Skarbowego, że w pewnym miejscach źle wypełniliśmy PIT. Nie ma osoby, która by to lubiła. Na szczęście dzisiaj jest już o wiele łatwiej, a to dzięki programom do wypełniania PIT-u.

Czytaj więcej