Oprogramowania do rozliczania PITów

długopis i napis tax
Jak każdego roku, nadciąga okres rozliczeń z US. PIT 37 jest najbardziej popularnym rodzajem blankietu fiskalnego. Druk PIT 37 online służy do bezbłędnego zapełniania deklaracji podatkowych.

rozliczenie PIT online
Autor: Eleleleven
Źródło: http://www.flickr.com

Elektroniczny asystent znacznie uprości wykonanie wszelkiego typu rachunków podatkowych. Wystarczy napisać swoje dane personalne, także wielkość przychodów i podążać krok po kroku zgodnie z sugestiami oprogramowania, żeby w rezultacie otrzymać ukończony formularz PIT 37 do wydruku, czy też do wysłania przez internet.

Z owej formy rozliczenia można skorzystać też wtenczas jak rozliczamy się razem z małżonkiem, lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Należy w owym przypadku wypełnić podstawowy warunek, zarówno podatnik, jak i jego małżonek muszą być uprawieni do rozliczania się przy spożytkowaniu formularza PIT-37. Jeśli któraś z tych osób może składać tylko PIT-36, to oczywiście tę deklarację powinni wypełnić mąż i żona.

Formularz PIT-37 online związany jest z wszelkimi zyskami zdobywanymi, oraz zliczanymi przez płatnika – druki. To typowa deklaracja, którą składa zatrudniony, zleceniobiorca, albo inna osoba, za jaką zaliczki na podatek ma za zadanie policzyć i pobrać płatnik.

Dużo osób rozliczających się za pomocą takiego blankietu korzysta też z pośrednictwa pracodawcy, bądź ZUS-u. Ma to miejsce wtenczas, gdy podatnik nie osiągnął w roku rozliczeniowych ponadplanowych dochodów i nie ma zamiaru korzystać z ulg podatkowych.

Podatki
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki programom krok po kroku obywatel poprawnie wypełni deklarację, a później od razu przekaże go i odbierze potwierdzenie. Programy są tak skonstruowane, że same obliczają podatek należny, kwotę do zwrotu, albo podatek do uiszczenia. Jedyne co powinien uczynić płacący podatki to w wyraźny sposób zapełnić poszczególne części.

Aplikacje pozwalają na odliczenie wszelkich ulg, bądź darowizn. Co istotne, za pomocą programów w szybki i łatwy sposób mogą się rozliczyć także osoby prowadzące własną działalność gospodarczą czy będące rolnikami – więcej na Pitax.

Po posłaniu PIT 37 online pobieramy UPO, gdyż jest to dowód na to, że bez problemu oddaliśmy deklarację. Dokument ów wraz z deklaracją należy trzymać przez 5 lat.