Radzimy, w jaki sposób rozliczyć PIT 37 online

Rozliczenie podatku PIT
Niemalże każdy z nas doskonale powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy wyliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym wypadku bez wątpliwości nie można liczyć na pobłażanie organów podatkowych.

podatki
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj na szczęście można złożyć zeznanie podatkowe przez sieć, co bez wątpienia jest nader wygodne dla niemal wszystkich podatników – nie a już potrzeby stania w wielkich kolejkach do urzędu skarbowego. Kiedy Ty również chcesz zaoszczędzić odrobinę czasu i nerwów, wówczas również powinieneś rozliczyć swojego PIT-a przez Internet. Dzisiaj dostępnych jest tak sporo różnego rodzaju programów ułatwiających przesłanie zeznania podatkowego, że kategorycznie nie będziesz miał najmniejszych trudności (pit 2015 – informacje i porady). Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała operacja jest wyjątkowo łatwa – wystarczy, że na sowim zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą umieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sytuacja komplikuje się nieco bardziej w przypadku osób, które pracują dla wielu firm, najczęściej na umowę zlecenia lub o dzieło. Wtedy będziesz miał obowiązek wybrać PIT-37, który jest trochę bardziej skomplikowany. Kiedy ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wtedy bez wątpienia powinieneś spośród wszystkich programów wybrać dokładnie ten, który pozwala rozliczyć PIT 37 online.

Kiedy nie jesteś pewny, w jaki sposób wypełnić swój PIT, wtedy niezłym pomysłem będzie poradzenie się księgowego. Wprawdzie programy do rozliczania PIT-ów najczęściej wyposażone są w czytelną instrukcję, jednakże o ile potrafimy obliczyć wysokość przychodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle duży problem potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Jeżeli tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy zdecydowanie powinniśmy skorzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednakże nie jesteś pewien, czy w danym wypadku ulga Ci się należy, lepiej nie wykazywać tego w zeznaniu podatkowym. Kiedy nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wówczas z pewnością powinieneś zwrócić się do księgowego – to może pozwolić uniknąć Ci wielkich problemów (zobacz dokładne dane na http://PI-TAX.pl). Lepiej będzie wydać nieco pieniędzy na poradę księgowej niż później przez swoją nieuwagę wplątać się w kłopoty z urzędem skarbowym.
Tags:  , ,