skarbówka tagged posts

Rozliczenie podatku może być proste

startup-593338_640

Coroczne rozliczenie deklaracji podatkowej to konieczność, której nie da się uniknąć bez żadnych konsekwencji. Niektórym spędza to sen z powiek, inni już znaleźli sposób na szybkie poradzenie sobie z tym obowiązkiem. W jaki sposób tego dokonali?

Czytaj więcej

Czym jest pit 28? Jak go dobrze rozliczyć?

podatki
Osoby opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z Urzędem Skarbowym. Czas złożenia zeznania rocznego PIT-28 upływa 31 stycznia. Termin ten tyczy się zarówno osób prowadzących firmę a także osób uzyskujących zyski z wynajmu, dzierżawy i też pozostałych porozumień o porównywalnym charakterze.
Czytaj więcej

W jaki sposób należy się rozliczyć z dochodowego podatku, żeby ekspresowo otrzymać zwrot nadwyżki?

pieniądze na szali
Warto więc jak najszybciej rozliczyć się z podatku dochodowego. Zwłaszcza, gdy przewiduje się zwrot nadwyżki. Im szybciej złoży się deklarację podatkową, tym prędzej zostaną przelane naliczone pieniądze.
Czytaj więcej

Sposoby rozliczenia swojego PIT-u. Tak samo jak co roku a może elektronicznie?

zwrot podatku
Po urlopie zwykle sporo osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami rodziców i zakupami szkolnymi. Gdy minie jakiś czas i plany lekcji i grafiki zajęć dodatkowych są już ustalone, nagle nadchodzi listopad, a potem Boże Narodzenie, noc sylwestrowa i nowy rok. A potem przychodzi ten czas gdy trzeba rozliczyć się z urzędem skarbowym ze swoich zarobków za ubiegły rok podatkowy.
Czytaj więcej