urząd tagged posts

Czy warto korzystać z pitu online?

keyboard-338510_640

Jak najchętniej rozliczamy pit? To tak naprawdę zależy od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i jaką mamy wiedzę na ten temat. Przez lata bowiem było tak, że właściwie istniał tylko jeden sposób, czyli tradycyjne wypełnianie deklaracji podatkowej. Tak to robił każdy, bez wyjątku. Wiele osób myśli, że nic się w tej kwestii nie zmieniło i dalej tak to wygląda, tymczasem kwestia ta uległa daleko idącej zmianie i dzisiaj mamy lepsze sposoby, by szybko i bezbłędnie wypełnić pit.

Czytaj więcej

Jak błyskawicznie i efektywnie rozliczyć podatki

rozliczanie pit
Coroczne rozliczenie się ze „skarbówką“ umie być bardzo zawiłą kwestią dla wielu podatników. W razie prowadzenia przedsiębiorstwa, w takim bycia samozatrudnionym, dorabiania z paru źródeł, pracy jako freelancer bądź nawet w przypadku grupy finansowych wygranych konkursowych indywidualne wypełnienie PIT-u może być na tyle ciężkim wyzwaniem, zwłaszcza dla podatników, którzy rozliczają się w konkretny sposób pierwszy raz.
Czytaj więcej

Jakim sposobem rozliczyć się z podatku prędko i skutecznie?

rozliczanie PITa
Wraz z nastaniem kolejnego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w poprzednim roku była zaangażowana legalnie, musi wysłać tą deklaracje, w przeciwnym wypadku, w momencie dowolnej kontroli, spotka ją kara. Większość osób deklaruje pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, większość rubryk jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilka minut. Niektórzy, szczególnie osoby prowadzące prywatną działalność handlową, mają bardziej zaawansowane zadanie, lecz też do ogarnięcia. Mamy dwie drogi, żeby rozliczyć pit 2016 - internetowo lub normalnie. Która z nich jest lepsza?
Czytaj więcej

Rozliczanie PIT-u za pomocą programu – poznaj walory wskazanego sposobu

podatki
Każdy rok to nowe zadania dla osób płacących podatki, a jednym z ważniejszych, którego niewątpliwie nie można zbagatelizować, jest złożenie zeznania podatkowego. Musi to uczynić każda osoba, jaka osiąga dochody na terenie Polski i ma NIP, a więc Numer Identyfikacji Podatkowej. Dzień, w którym mija termin składania zeznań, to ostatni dzień kwietnia. Należy zapamiętać tą datę, ponieważ nietrzymanie ustalonych terminów jest związane z poniesieniem kar finansowych.
Czytaj więcej