Urząd Skarbowy tagged posts

Czy interesuje nas rozliczanie PIT przez internet?

nas-dorosłych-finanse-biuro-biznes_1301-1962

Jeżeli mamy pewność, że posiadamy podstawową wiedzę, aby samodzielnie wypełniać dokumenty odnośnie rozliczenia rocznego, to powinniśmy to robić, zwłaszcza że obecnie możemy korzystać z różnego rodzaju ułatwień. Są specjalne programy przygotowywane przez profesjonalistów, ale także możemy korzystać z możliwości ich wypełniania poprzez internet, gdzie będziemy przeprowadzeni przez to wszystko, krok po kroku. Dodatkowo warto się dowiedzieć, co możemy zrobić, aby także szybciej dostarczyć te dokumenty do urzędu skarbowego, tak aby mieć pewność, że wszystko dotrze w odpowiednie miejsce na czas.

Czytaj więcej

Systemy do rozliczeń podatkowych jakie pomagają obywatelom wszystko jak najlepiej uzupełnić.

Udostępnione w obiegu aplikacje do rozliczeń z podatków jakie pomagają obywatelom wszystko bezbłędnie wypełniać to aplikacje zatwierdzone przez rząd, co pozwala wierzyć w ich bezbłędność oraz poziom wiarygodności. Z tego powodu Polacy znacznie chętniej korzystają z tego rozwiązania, bo wiedzą, że wyłącznie w ten sposób zapewniają sobie, iż w czasie dokonywania rozliczenia nie zrobią najmniejszych pomyłek.
Czytaj więcej

W jakiej sytuacji nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co zwalnia cię ze składania PIT-u

pit
Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego dochody. To tzw. PIT, który według ustanowionych reguł trzeba dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – oczywiście najlepiej wcześniej, ale mimo tego, iż z góry znamy wskazaną datę, to wielu z nas wielokrotnie zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, które są zwolnione z tego, aby składać PIT 2016. Sprawdź czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.
Czytaj więcej

Zarabiałeś w danym roku podatkowym? Masz obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym! Poznaj swoje prawa i obowiązki.

pit
Każdy z nas, kto w wybranym roku podatkowym był zatrudniony, a tym samym osiągał określony dochód, jest zobowiązany do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to wynik obowiązującego w naszym kraju prawa podatkowego. Jego nieprzestrzeganie wiąże się z naprawdę znacznymi konsekwencjami. Warto o tym pamiętać.
Czytaj więcej