W jakiej sytuacji nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co zwalnia cię ze składania PIT-u

pit
Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, który według ustanowionych zasad trzeba dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – jak najbardziej najlepiej wcześniej, ale pomimo tego, iż z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniego momentu. Jest jednak grupa osób, które są zwolnione z tego, aby złożyć PIT 2016. Zorientuj się czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.

Po pierwsze są to osoby, które osiągają przychody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeżeli się właśnie zdziwiłeś, iż takie w ogóle istnieją, zajrzyj do właściwej ustawy, a o wszystkim się dowiesz. Lista jest całkiem pokaźna, zatem warto się z nią starannie zaznajomić, a być może okaże się, iż nasze dochody również są w niej zawarte. To np. rozmaitego typu odszkodowania czy zasiłki, rzecz jasna gdy nie przekraczają ustalonej kwoty, która może być różna w każdym roku podatkowym (pit-ekspres.pl). Po drugie z zeznań podatkowych zwolnione są osoby pobierające świadczenia z ZUS-u bądź z KRUS-u.
pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

O wszystkie kwestie związane z rozliczeniami zabiegają w takim wypadku wskazane instytucje, wysyłając stosowne formularze do Urzędu Skarbowego oraz zwalniając z tego obowiązku osoby pobierające te świadczenia. Zeznania nie składają również emeryci, chyba że wykonują dodatkową pracę, by dorobić sobie do comiesięcznej emerytury. Jest również suma wolna od podatku, jednakże nawet jeżeli nie przekroczymy ustalonej kwoty, musimy złożyć PIT, ponieważ dzięki temu otrzymamy zwrócenie podatku – http://www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/|http://www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/”>www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/|http://www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/”>zobacz w tym artykule|http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/”>http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/|http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/”>www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/|http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/”>kliknij i przejdź do źródła|http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/”>http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/|http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/”>www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/|http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/”>dodatkowe informacje|http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/”>http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/|http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/”>www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/|http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/”>więcej w tym temacie}.Jeśli jednakże jesteś zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej, najkorzystniej jest do tego zastosować darmowy program, który znacznie uprości oraz przyspieszy niniejsze zadanie.

Program oraz rozliczanie PIT przez Internet albowiem zwalnia nas przede wszystkim z czekania w kolejkach, ale nie wyłącznie. Oprócz tego umożliwia uniknąć błędów w rozliczeniach oraz zapewnia wszelkie dokumenty, razem z załącznikami, które należy uzupełnić, by nie było żadnych braków. Kiedy wobec tego jesteś zobowiązany złożyć PIT, wykonaj to wykorzystując właściwy program, a uzupełnione wnioski prześlij przez Internet.