Wypełnianie PIT-ów nie musi być czasochłonne! Internet oraz pomocne pragramy, dzięki którym łatwo poradzimy sobie z PIT-ami

deklaracja podatkowa
Kiedy przychodzi czas uzupełniania PIT-ów, zastanawiamy się jak najszybciej dopełnić wszystkich formalności. Istnieje kilka sposobów na to, żeby nie musieć czekać w kolejce w urzędzie oraz zdążyć przed terminem dostarczenia deklaracji. Wielu z nas ma kłopoty z wypełnieniem deklaracji PIT. Z pozoru proste zadanie może skończyć się wieloma pomyłkami.

pit online
Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy błąd w dokumentach musimy poprawić osobiście w urzędzie, co wiąże się z ponownym czekaniem w kolejce do okienka. Aby zapobiec pomyłkom, warto poprosić o pomoc osobę, która wie w jaki sposób wypełniać dokumenty. Szczególnie jeśli po raz pierwszy mamy styczność z wypełnianiem PIT-ów, pomoc doświadczonej osoby może stać się niezwykle przydatna. Zaprzyjaźniony księgowy bądź inna osoba może nam pomóc w wypełnieniu dokumentów, dzięki czemu z pewnością zdążymy dostarczyć potrzebne dokumenty na czas. Pomoc księgowych będzie też przydatna, jeśli jako pracodawcy zmuszeni jesteśmy zająć się przygotowywaniem deklaracji dotyczących dochodów naszych pracowników (ulga na działalność badawczo rozwojową). Pamiętajmy również, żeby przestrzegać obowiązujących pracodawców terminów. Bardzo przydatnym narzędziem, które może być pomocne w wypełnieniu deklaracji, jest program PIT 2015. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia można szybko i bezproblemowo wypełnić deklarację. Uzupełniając dokumenty za pomocą programu możemy uniknąć wielu błędów, które często zdarzają się w trakcie samodzielnego wypełniania deklaracji. Żeby zaoszczędzić czas możemy również oddać PIT online. Dzięki zastosowaniu internetu możemy szybko uporać się z PIT-em, bez konieczności czekania w kolejkach.

podatki 2015
Źródło: pixabay.com

Nie potrzebny będzie również nasz podpis, bowiem nasze dane zostaną zweryfikowane w inny sposób. Może być to przykładowo numer PESEL oraz kwota dochodów z poprzedniej deklaracji. Bardzo ważne jest, by przestrzegać ustalonych terminów, bowiem w innym przypadku możemy zostać obciążeni wysokimi karami pieniężnymi. Nie zwlekajmy więc i postarajmy się dostarczyć PIT na czas (zajrzyj do poradni i dowiedz się m.in https://www.pitax.pl/wiedza/warto-wiedziec/refundacja-zakupu-okularow-przez-pracodawce-zwolniona-z-pit/) . Uzupełnianie PIT-ów nie musi być problemem, jeżeli odpowiednio się przygotujemy do tego zadania. Dobrze jest wspomóc się internetem bądź popularnymi programami do wypełniania PIT-ów, dzięki którym stanie się to znacznie łatwiejsze oraz zajmie nam mniej czasu.