Zeznanie tagged posts

Proste wyniki na dokuczliwy obowiązek podatkowy

podatki
Nasz zegar wewnętrzny tyka bezwzględnie. Takie sformułowanie słyszymy niezmiernie często. Aczkolwiek określenie to nabiera wyraźnie innego, poważniejszego znaczenia, jeśli weźmiemy pod uwagę podatki i zagrożenia wynikające z ewentualnego opóźnienia w dostarczeniu właściwym organom państwowym swoich okresowych zysków.
Czytaj więcej

Czym jest pit 28? Jak go dobrze rozliczyć?

podatki
Osoby opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z Urzędem Skarbowym. Czas złożenia zeznania rocznego PIT-28 upływa 31 stycznia. Termin ten tyczy się zarówno osób prowadzących firmę a także osób uzyskujących zyski z wynajmu, dzierżawy i też pozostałych porozumień o porównywalnym charakterze.
Czytaj więcej

Darmowe, funkcjonalne oraz łatwe w obsłudze programy do rozliczania PIT

finanse
Mnogość osób korzysta z programów do rozliczania PIT, jakie zezwalają rozliczyć się z podatku poprzez Internet. To niesłychanie bezproblemowa i funkcjonalna forma rozliczania podatku, która zezwala oszczędzić niemało cennego czasu. Rozliczając się poprzez Net, nie musimy nawet wychodzić z domu, zdołamy bezproblemowo oraz szybko uporać się ze swym zeznaniem podatkowym oraz szybko dostarczyć je do Urzędu Skarbowego - za pośrednictwem sieci
.Czytaj więcej

Obowiązek każdego obywatela – złożyć druk PIT za rok, który minął

pit
Wypełnianie deklaracji od zawsze kojarzyło się z ręcznym, a potem elektronicznym uzupełnianiem klasycznych druków. I choć wiadomo było, że im szybciej dokument PIT się wypisze, tym wcześniej otrzyma się nasz zwrot podatku, sporo ludzi czekało do ostatniej chwili z zaniesieniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Był to duży błąd, ponieważ często w ostatnich dniach kwietnia w skarbówkach czy w urzędach pocztowych wyczekuje się w długiej kolejce do okienka. Lecz już od kilku lat możemy złożyć deklarację PIT online.
Czytaj więcej